Як не стати жертвою торгівлі людьми? Як уберегти себе та рідних?
Мріючи жити, навчатися чи працювати у чужій країні, варто задати собі перші 3 запитання:
1. Чи знаєте ви мову цієї країни?
2.Чи знаєте ви трудові законодавства цієї країни?
3. Чи знаєте ви культурні і релігійні норми цієї країни, її закони?
Реальність сьогодення така, що багато людей нашої країни продовжують масово виїжджати за кордон, ризикуючи при цьому стати жертвою торгівців людьми. За цим стоять величезні гроші, які отримують трафікери. Саме цим словом – «трафікер», почали називати всю ту різноманітну групу людей, які задіяні в торгівлі людьми: організаторів-керівників злочинних груп, які торгують людьми; агентів-вербувальників,що зваблюють людей брехливими обіцянками красивого закордонного життя та обманними пропозиціями працевлаштування за кордоном; перевізників («кур’єрів»); продавців і покупців живого товару; сутенерів і господарів , які використовують цих потерпілих тощо.
Так, наприклад, за даними Держдепартаменту США, щороку в рабство потрапляють 600-800 тис. осіб. За оцінками Центру безпеки людини, цей показник значно більший і дорівнює 4 млн. Згідно з дослідженнями Міжнародної Організації Праці, близько 12,3 млн. людей у світі займаються примусовою працею, в т.ч. 2.4 мільйони – в результаті торгівлі людьми.
Торгують і жінками, і чоловіками. І дітьми, але в переважній більшості випадків в якості «товару» виступають жінки. Приблизно в одному випадку з п’яти жертвами работоргівців стають діти. За даними ЮНІСЕФ, жертвами торгівців людьми щороку стають 1,2 млн. дітей. Їх вивозять в інші країни або регіони з метою всиновлення, випрошування милостині, використання у важкій нелегальній праці або для роботи у сфері секс-послуг, порнобізнесі тощо. Спектр роботи стає все більшим. Людей експлуатують у домашньому господарстві і виробництві, торгівці переходять до вербування у сільську місцевість, поширюється внутрішня торгівля та змінюються шляхи вивезення.
Торгівля людьми розвивається надзвичайно стрімкими темпами. Прибутки від неї сягають астрономічних розмірів і щорічно приносять кримінальним угрупуванням мільярди доларів. Це третій за розмахом кримінальний бізнес у світи після торгівлі зброєю і наркотиками.
Торгівля людьми не визнає держаних кордонів, не робить різниці між багатими і бідними державами. За даними ООН, людей продають у рабство в 127 країнах світу. В 11 держав відмічених «дуже високий» рівень активності викрадачів людей, серед них – Росія, Україна, Білорусь, Молдова і Литва.
Трафікери можуть створювати напівлегальні агентства з працевлаштування та фірмиодноденки, поширювати в газетах неправдиву рекламну інформацію про працевлаштування за кордоном, підшукувати молодих дівчат і хлопців у громадських місцях, встановлювати контакти з можливими «кандидатами» через спільних знайомих, родичів, сусідів. Проте самі родичі, знайомі, сусіди, друзі також можуть виявитися такими ж вербувальниками. Ми маємо бути обізнані з цієї проблеми та інформувати про небезпеку стати жертвою торгівців людьми все населення.
Чого прагне кожна людина? Шукати і знаходити, діяти і створювати, працювати і насолоджуватися, жити і бути потрібною. Одним словом, звичайної стабільності. Бажання земні й зрозумілі – людина погоджується працювати чесно і важко, але за достойну винагороду, щоб забезпечити собі гідні умови для існування й мати впевненість у майбутньому.
Але як бути впевненим у тому, що фірма або приватна особа, що пропонує послуги з оформлення документів для виїзду за кордон, працює чесно? На вільно доступних сторінках Міністерства праці країн можна знайти вакансії від фірм, які бажають влаштувати громадянина України чи вже отримали спеціальний дозвіл від Центру зайнятості на працевлаштування працівників з-за кордону. На даний час тут розміщені оголошення від майже різних фірм, деякі з них пропонують десятки вакансій для іноземців на різні спеціальності. Та жоден українець не захищений від явища «ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ», щоб там не обіцяли.
Тож, зверніть увагу на наступну Інформацію:
Підписання трудового договору є обов'язковим, він повинен бути написаний зрозумілою для вас мовою, містити повну інформацію про умови оплати та роботи. Остерігайтесь пропозицій, в яких вам пропонують роботу, яка не вимагає жодної кваліфікації в таких країнах, як США, Канада, Великобританія, та й в інших розвинених країнах - дозвіл на таку роботу і робочу візу вам не дадуть.
Раптом ви потрапили в ситуацію ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ, НЕ МОВЧІТЬ!!!
Немає коментарів:
Дописати коментар